РОЗЛУЧЕННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
Подати заяву в орган державної реєстрації актів цивільного стану можливо лише за умови, що подружжя дійшло згоди у даному питанні та не має спільних неповнолітніх дітей.
У разі, коли чоловік чи дружина через поважну причину не можуть особисто подати заяву про розірвання шлюбу, другий з подружжя має право подати від його імені нотаріально засвідчену або прирівняну до неї заяву.
Також існують випадки, коли подати заяву може лише один з подружжя, а саме: якщо іншого визнано безвісно відсутнім або недієздатним.
Якщо подружжя згодне розірвати шлюб, проте має неповнолітніх дітей, справа розглядається судом у порядку окремого провадження. Для цього необхідно попередньо укласти нотаріально посвідчений договір стосовно місця проживання дітей, участі батьків у забезпеченні умов їхнього життя та здійснення права на особисте виховання дітей.
У такому разі суд не з’ясовує причини розлучення, не вживає заходів щодо примирення, але перевіряє відповідність умов Договору інтересам дитини та батьків.
Коли чоловік чи дружина заперечує проти розірвання шлюбу, інший з подружжя має право подати до суду позов в односторонньому порядку.
Такі позови мають бути подані за зареєстрованим місцем проживання чи перебування відповідача. Але позивач має право використати альтернативну підсудність, якщо на його утриманні є неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.
У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Якщо шлюб розривається через суд, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається.
29.04.2024